Deflektory turystyczne, enduro, sport? Jaki wybrać? Z uwagi na całe mnóstwo możliwych konfiguracji naszych produktów, pragniemy podzielić się z Tobą naszymi doświadczeniami z doboru optymalnego deflektora.

 

Szerokość deflektora

Wyznajemy jedną, podstawową zasadę  – deflektor nie może być szerszy od naszej obecnej szyby motocyklowej. Ważne jest, aby wykonywany pomiar w pełni uwzględniał krzywiznę szyby. Ponieważ nasz deflektor dopasowuj się do kształtu fabrycznej szyby, pomiaru dokonujemy po zewnętrznej stronie owiewki.

Produkujemy seryjnie aż pięć szerokości. Są to dwa deflektory turystyczne, wąski model enduro, model przeznaczony do motocykli typu sport oraz najszerszy, deflektor do chopperów i cruiserów. Najwęższy liczy 25cm, najszerszy natomiast 33cm. Znając szerokość swojej szyby, wybierz w poniższej tabeli odpowiedni rozmiar.

deflektor motocyklowy Wysokość deflektora

Optymalna wysokość deflektora jest niezwykle ważna. To od jego wysokości w dużej mierze zależy jego zdolność do podbijania strugi powietrza. Każdy z naszych modeli występuje w trzech wersjach wysokości. Duży – L, średni – M oraz Mały – S. Ich wysokość zależna jest od modelu.

Wysokość należy dobrać tak, aby po montażu deflektora do szyby, jego górna krawędź znajdowała się na wysokości nosa, mierzonej podczas pozycji przyjmowanej podczas jazdy. Oczywiście wysokość tę należy ustalić z pewnym marginesem, bowiem każdy z naszych deflektorów posiada płynną regulację wysokości wynoszącą odpowiednio 20mm dla modelu standard oraz aż 80m w przypadku modelu flex!

 deflektory turystyczne

Wybór odpowiedniej wersji uchwytów

Oferujemy dwa rodzaje uchwytów. Wersja Simple, to prosty uchwyt zapewniający podstawową regulację wysokości w zakresie 20mm oraz regulację pochylenia do 40 stopni. Wersja Flex, to zdecydowanie najbardziej elastyczne rozwiązanie na rynku deflektorów! Umożliwia regulację wysokości w zakresie 80mm oraz swobodną regulację kąta pochylenia aż do 180 stopni! W praktyce oznacza to, że bez problemy możesz schować swój deflektor za fabryczną szybę, kiedy wymagają tego np. wymagające warunku jazdy off road!

holders

Optymalna konfiguracja położenia

Znasz już zasady doboru idealnego deflektora. To od Ciebie zależy jak go ustawisz! My oferujemy Ci najszerszy zakres możliwości regulacji. Wybierz swoje ulubione ustawienie i ciesz się brakiem ogłuszającego hałasu generowanego przez pęd powietrza!

Pamiętaj, w naszej ofercie znajdziesz deflektory do każdego typu motocykla!